(ФОТО) Обетки кои ќе ги обожавате оваа есен: Моден тренд во кој мора да инвестирате

Обетките веќе долго време се голем хит меѓу голем број дами бидејќи се едноставни, безвременски и секогаш во тренд. Се сложуваат со сечиј стил и му стојат секому, без разлика на годините, но и ситуацијата. Можат да му дадат елегантен вајб на секој изглед, или урбана нота која ќе го финишира целиот изглед.

Дали тие се нов најголем моден тренд за овогодишната есен? Ние сме убедени дека се бидејќи се толку забавни и лесни за носење.

Издвојуваме неколку најубави од „Rebecca Macedonia“ во кои можете да инвестирате оваа сезона. Најдете ги вашите омилени.

Огромни обетки


Огромни обетки се еден од трендовите кои се секогаш надградени. За есен / зима 2020-21 година, обемните и долгите обетки дефинитивно преовладуваат. Огромните реси уживаат во популарноста, заедно со модели направени од камчиња. Ако изберете такви обетки, обидете се да видите дали тие се вклопуваат во вашата форма на лице. Бидете внимателни и колку се тешки. 

Различни обетки


Одличен начин да се привлече вниманието на додатоците е обложување на асиметрија. Во овој случај, различните обетки доаѓаат да помогнат. Тие се толку ефектни што можете лесно да најдете група на различни обетки кои се надополнуваат едни со други. Нема потреба да се импровизира со свој накит. Носете различни обетки со собрана или полу-собрана коса за максимален ефект.

Накит инспириран од синџири


Без разлика дали станува збор за прстени, обетки, ѓердани или нараквици, накит во облик на синџир е многу важен за есента 2020-та година. Тука шаблоните се прилично чисти. Се среќаваат и пошироки и повеќе дискретни варијанти.