(ФОТО) Штета за Меланија: Северина жали за поранешната прва дама на САД

Денеска главна вест во сите светски медиуми беше заминувањето на семејството Трамп од Белата куќа.

Сега веќе поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, ја напушти Белата куќа откако истече претседателскиот мандат на нејзиниот сопруг Доналд Трамп, и повторно беше главна тема на разговор. 

Таа е веќе е во Флорида, а јавноста сè уште се забавува по повод нејзиното одбивање да биде домаќин на нејзината наследничка Џил Бајден, во последните денови од нејзиниот престој во Белата куќа.

Хрватската пејачка Северина објави необичен пост кој го посвети на Меланија.

- Штета за Меланија- пишува во опсиот на фотографијата на која згодната Севе позира во едноделен костим за капење со мотив од знамето на САД.

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)


Фото: Profimedia/ Instagram