Фотографија стара 30 години: Цеца и Лидија како девојки, никогаш не се одделувале

Цеца Ражнатовиќ и Лидија Оцокољиќ се најголеми поддржувачи една на друга

Цеца Ражнатовиќ од почетокот на кариерата наиде на бројни подеми и падови, а во најубавите и во најтешките моменти покрај неа застана една жена.

Имено, Цеца Ражнатовиќ и Лидија Оцокољиќ отсекогаш биле и остануваат едни на други најдобри пријатели, поддршка и поткрепа.

Фотографија стара три децении покажува дека тие ја негувале сестринската љубов од најраната младост до денес, а најголемиот комплимент за Лидија е несомнено фактот што децата на Цеца ја доживуваат како втора мајка, додека Цеца е најдобрата тетка на светот. Малото девојче на Лидија.

View this post on Instagram

A post shared by (@cecanastasija)На фотографијата од 1991 година се гледаат саканите сестри како позираат за насловната страница на еден магазин, а денес оваа фотографија е особено популарна на мрежите.

Не само што го коментираат стајлингот на сестрите, кој денес повторно е во тренд, туку многумина коментираат дека Лидија многу се променила низ годините.

Нејзината црна коса и ретро шик што го носи се сосема спротивното од денешната русокоса облечена по најнова мода.

Сепак, многумина забележаа дека двете сестри ја негуваат својата природна убавина, а црното на Лидија изгледа подеднакво убаво како и на Цеца.