Готова за 10 минути: На супер брз и лесен начин, направете си елегантна фризура по примерот на Ангела Ѓоргиева (ВИДЕО)

За оние кои се љубители на подолга коса и успеале да ја негуваат и пораснат за време на карантинот, модната блогерка Ангела покажа супер брза и лесена за правење фризура која секоја од вас може да си ја направи.

Со малку труд ќе изгледате средено и елегантно, а сепак можете да си ја направите за секакви прилики.

Погледнете го видеото и испробајте и самите:

 

Може да ве интерсира:

Многу соработки се откажуваат: Со Ангела Ѓоргиева искрено за кариерата во време на корона