Исчешлани веѓи нов тренд за попривлечно лице: Направете ги дома и заштедете неколку илјади денари

Трендот на исчешлани го зафати светот на убавината во последниве години. Многу припаднички на понежниот пол сè уште не знаат како правилно да ги чешлаат веѓите, кои четки да ги користат и дали да ги бојадисаат со сенка или со некој гел за веѓи? Одговорите на ова прашање варираат од личност до личност и преференциите. Вистинскиот одговор е пробајте и проценете сами, драги дами!

Потребен ви е добар фиксатор за веѓи за да се осигурате дека влакната ќе останат таму каде што сте ги оставиле. Некои фиксатори имаат и други добри ефекти, како што се поттикнување на раст на веѓите!

Можете да ги исчешлате целосно настрана или да носите updo изглед, на вас е да одлучите. Ако ви се допаѓа овој изглед и сакате да го имате секој ден, тогаш постапката на ламинирање на веѓите е следниот чекор.

Четканите веѓи кои остануваат цел ден може да се постигнат со прифатлив гел за коса.

Нов ден, нов тренд на TikTok кој ја трансформираше рутината за убавина на милиони луѓе ширум светот. Така, во последните денови, еден неочекуван производ стана најдобар сојузник за меки ламинирани веѓи кои траат цел ден.

Имено, за тик ток корисниците прифатлив гел за коса на веѓите, кој можете да го најдете во нашите аптеки и онлајн продавници, а цената е поприфатлива од многу популарни гелови за веѓи или услуги за ламинирање во салоните.

Сè повеќе корисници пробуваат гелови за коса на нивните непослушни веѓи, а резултатите се навистина импресивни. Се што ви треба е чиста четка и пргави прсти.

Овој тренд го сака и актерката Клои Грејс Морец, која во неодамнешното видео за Vogue Beauty Secrets покажа како го нанесува гелот за коса на нејзините препознатливи бујни веѓи.


Фото: Инстаграм
Извор:Najzena.alo.rs