Испливаа непознати детали од младоста на принцот Вилијам: Пред Кејт бил луд по неа, нема да верувате чија братучетка е!

Фото: Profimedia

Нови детали од интимноста на принцот Вилијам протекуваат во јавноста

Војводата од Кембриџ, наводно, бил преокупиран со посебна дама во помладите денови – внуката на неговата сегашна маќеа Камил Паркер Боулс.

Пред да се запознае со сегашната сопруга и мајката на неговите деца, Кејт Мидлтон, додека студирал, Вилијам ја „пикирал“ Ема Паркер Боулс, пишува Glossy.

Според биографијата на принцезата Дајана, седумнаесетгодишниот Вилијам бил заqубен во Ема.

Интересно е што Вилијам своето тинејџерско внимание го насочиl кон оваа дама, за која се вели дека многу личи на нејзината тетка.

Многумина коментираат дека голема e сличностa што Вилијам се заqубил во братучетка на жената што ја сакал неговиот татко.

Имено, неговиот татко, принцот Чарлс, со години ја изневеруваше принцезата Дајана со Камила, а исто така е познато дека тој ја сакал само неа цел живот. Тој успеа да се ожени со неа само кога поминаа повеќе од 8 години од несреќната смрт на Дајана, т.е. 2005 година. 

Наводно, Вилијам бил во врска со Ема во времето кога тој имал само 17 години, а таа веќе имала 25 години, т.е. во 1999 година. Ема останува близок член на кралското семејство до денес и честопати присуствува на разни церемонии со Вилијам и Кејт.

Според очевидците, Вилијам честопати знаел да гледа со љубов кон Ема, а таа внимателно го слушала секој збор што ќе и го каже младиот принц.

„Понекогаш тој зјапаше во неа на таков начин што сите присутни ќе беа засрамени“, рече еден од сведоците на љубовната ситуација на принцот Вилијам во 1999 година.