Јована Јоксимовиќ во солзи поради сопругот: Секогаш плачам, сето тоа ми е многу емотивно

Јована Јоксимовиќ во солзи поради сопругот, не го очекуваше тоа што ѝ го подготви Жељко

Конечно, Жељко Јоксимовиќ се активираше на музичкиот фронт, настапувајќи во сали низ регионот, а неодамна објави нов сингл по неколкугодишна авторска пауза.

Во текот на викендот, кантавторот и музичар имаше концерт во Осиек, а неговите телевизиски камери снимија како Јована Јоксимовиќ заврши во солзи поради нејзиниот сопруг.

Пејачот за прв пат освен во својата поубава половина, ја имаше најслатката поддршка во публиката - децата Коста, Срна и Ана, кои нетрпеливо чекаа нивниот татко да застане на сцената и да запее.

Тоа беше доволна причина семејството Јоксимовиќ да го доживее спектаклот во Осиек на екстра емотивен начин, па Јована Јоксимовиќ заврши во солзи за време и по концертот.

View this post on Instagram

A post shared by Jovana Joksimovic (@jjovanajoksimovic)


Јована Јоксимовиќ во солзи поради најемотивната сцена

Во искрената исповед што ја даде за телевизијата К1, водителката и уредничка на утринската програма откри дека е многу горда на својот сопруг и дека нема концерт или негов настап на кој не плачела.

- Секогаш кога сум со нив некаде, секогаш плачам. Сè е толку емотивно за мене, тоа е многу посебна вечер за мене. Моите солзи првпат почнаа кога влеговме на проба, кога ги пречекаа. Пет дена пред концертот беа возбудени кога сфатија дека ќе одат. Некако, сето тоа ми е посебно. Сум била на многу концерти на Жељко, да не речам на стотици, но овој вечерва беше прекрасен, издржаа, и најважно е што не заспаа. Ова е прв концерт за сите тројца, бидејќи Коста на секој претходен концерт на кој присуствувал заспивал и рано си одел дома. Тие се воодушевени, бидејќи мислат дека концертите се за многу помалку луѓе, дека доаѓаат неколку луѓе, а потоа тато пее. Сега се шокирани - рече Јована.


Извор: gloria.rs