Кански Филмски Фестивал: 6 филма кои мора да ги погледнете!

Канскиот филмски фестивал 2018 има по нешто за секого.

Еве 6 филмови кои ќе го разбрануваат овогодинешниот настан, кој започнува во втроник и ќе трае до 19-ти мај.

Everybody knows

Пенелопе Круз, игра шпанка која живее во Буенос Аирес, која се враќа во нејзиниот роден град блиску Мадрид со нејзиниот сопруг и деца од Аргентина.


BlacKkKlansman

BlacKkKlansman, ја раскажува приказната за афро-американски полициски детектив во Колорадо Спрингс кој се инфилтрира во локалното поглавје на Кју Клукс Клан.


Under the Silver Lake

Психоделична мистерија кога Сем Гарфилд станува опседнат со урбани митови, тајни кодови и високи потсвесни знаци.


Whitney

Трагичната кариера и живот на Витни Хјустон веќе инспирираше британски документарен продуцент да ја раскаже нејзината приказна.


Fahrenheit 451

Гај Монтаг е футуристички пожарникар кој почнува да се прашува зошто неговата работа бара да ги запали сите книги што потојат.


Solo: A Star Wars Story

Најочекуваниот филм на овогодинешниот фестивал е последниот блокбастер од вселената„Војна на ѕвездите".