Не би ја препознале како русокоса: Како изгледала Мира Шкориќ на свадбата со истакнатиот српски хирург (ФОТО)

Пејачката Мира Шкориќ порано беше во брак со истакнат белградски хирург, д-р Васо Јеремиќ, но нивниот брак не преживеа.

Тие беа во брак десет години, а од нивната љубов се роди ќерката Милица, за која сите имаат само пофални зборови. Имено, оваа млада девојка е многу успешна студентка и тргна по стапките на нејзиниот татко и студира медицина во Белград.

Неодамна излезе стара и ретка фотографија од венчавката на Мира и Васа, а интересно е што Мира не била бринета, а тоа е бојата на косата што ја носи долги години.

Мира порано била русокоса, а можеби многумина дури и не би ја препознале!


Мира Шкориќ за борбата со ракот: Чувствував замор, а тогаш ја дознав страшната вистина