Овие три фризури ќе „експлодираат“ со популарност во 2023: Бидете први кои ќе го носат популарниот тренд (ФОТО)

Сакате промена во 2023 година? Започнете од врвот, односно од косата. За да останете во чекор со трендот, дознајте кои фризури ќе експлодираат во популарност во новата година

Ако 2022 година беше резервирана за експериментирање со стилови за кои никогаш порано не сме размислувале, кои ќе бидат најголемите трендови за коса во 2023 година? Па, најпрво, во новата година ќе го примениме истиот разигран пристап кон косата, ќе испробуваме нови фризури, бои, трикови за стилизирање, формули и додатоци... Во духот на инспирацијата, Vogue разговараше со некои од најдобрите светски фризери за да дознаат какви трендови на косата предвидуваат во 2023 година. Подгответе го пенкалото и хартијата и пишувајте!

Box Bob

View this post on Instagram

A post shared by courtney (@courtneyfrances__)Боб фризурите секоја година стануваат сè попопуларни, а оваа година посебно внимание привлекува боб-бобот. Острата и права фризура, без разлика дали ја носите со шишки или без, дефинитивно ќе биде во центарот на вниманието.

Luxurious Long HairЗа разлика од некогаш популарниот изглед на само фенирана коса, Хершесон вели дека во 2023 година повеќе се вртиме кон стилизирана естетика. За разлика од претходните години кога опседнатоста со кратки фризури владееше и со тоа оставаше помалку простор за експериментирање, луксузната бујна и долга коса се врати на тронот.

Seventies Bangs

View this post on Instagram

A post shared by MATILDA DJERF (@matildadjerf)Фризура која во последно време најмногу се бара во салоните - шишки во духот на 70-тите. Колку и да се разновидни, можете да го промените начинот на кој ги стилизирате: разбушавете ги за да добиете супер мек изглед.


ФОТО: 

Printscreen/Instagram