Погледнете ја: Кристен Стјуарт во улога на принцезата Дајана-трилерот објавен (ВИДЕО)

Уште кога јавноста имаше можност за првпат да ја види сликата на Кристен Стјуарт во улогата на принцезата Дијана, се зборува за заплетот на филмот „Спенсер“.

Конечно беше време да се објави постер и краток трејлер што го најавуваат овој филм, и ги надмина сите наши очекувања. Иако бевме сведоци на трагичната судбина на принцезата од Велс, ја паметиме како модна икона и како модерна жена која беше пред своето време. Понекогаш забораваме на тагата што се криеше зад сето тоа, и овој постер нѐ потсети токму на тоа. Во интервјуто што го имаше во 1995 година за Би -Би -Си, кога отворено зборуваше за нејзината несреќа, депресија и булимија, нејзиниот брак со маж кој сакаше друга жена од самиот почеток, како и нејзиното отфрлање на семејството (институцијата) во која се омажи.

Филмот „Спенсер“ ќе се фокусира само на три клучни денови во животот на кралското семејство. Секоја година, семејството традиционално оди во имотот „Сандрингам“ за да ги прослави божиќните празници. Сепак, овој продолжен викенд ја смени историјата на Англија бидејќи беше викенд кога принцезата Дијана успеа да собере храброст и да ја замени тиарата од главата со нејзиното моминско презиме - Спенсер. Режисерот Пабло Ларен објасни дека со овој филм сакале да покажат што се случува кога бајката се превртува наопаку и принцезата вели дека повеќе би сакала да биде своја отколку кралица на Англија.


Фото:profimedia