(Рецепт) Вечера која топи сало: Ќе се изненадите од резултатите

Јадете го ова наместо вообичаената вечера и ќе бидете изненадени од резултатите

Добро е познато дека вечерата треба да биде лесна и да содржи помалку калории ако сакате да намалите од телесната тежина. Најдовме рецепт кој ќе ве засити, а кој исто така има малку калории.

До сега, веројатно сте слушнале колку е добро чии семето за организмот, како за здравјето, така и за одржување на линијата. Овие семиња се полни со протеини, така што ќе ги негуваат вашите мускули и ќе ве заситат. Циметот, кој исто така е дел од оваа вечера, помага во разградувањето на масните наслаги, додека медот и бананите ќе додадат добар вкус.

Ако го завршите денот на овој начин, можете да очекувате да изгубите вишок килограми и тоа многу брзо.

Потребни состојки:

- 2 лажици чиа семе
- 125 мл млеко
- 125 мл вода
- 1 лажичка мед
- 1 лажичка цимет
- 1 банана

Начин на подготовка:

Бананите изгмечете ги со вилушка, па потоа додајте ги останатите намирници. Измешајте сè добро и оставете го во фрижидер најмалку еден час, семињата да набабрат.

Бон апетит!


(Рецепт) Ако сакате да изгубите тежина: Пијте секое утро лимонада со овој додаток!