Сендвич против стареење

Се појави сендвич кој може да ве подмлади вас и вашиот огранизам – станува збор за СПА сендвич.

Станува збор за сендвич кој се состои од житарки, компир, зелена салата, неколку видови на овошје и сусам. Станува збор за безглутонски сендвич кој не содржи пченица, додека состојките се внимателно одбрани за да се обноват клетките и да се збогати телото со антиоксиданти. Тој е богат со ликопен кој може да се најде во вода и моркови.

СПА сендвичот го измислила Џули Монтаги која е квалификуван нутриционист, јога инструктор и паметна готвачка која подготвува јадења без шеќери.

Овој сендвич се служи во СПА центрите покрај третманот на телото и е бесплатен.

За жал, јадењето на сендвич не може трајно да го реши проблемот со стареењето. Може да се бориме против стареењето со избалансирана храна и физички активности.