Со гламурозната тоалета ги украде сите погледи: Погледнете како се дотера водителката Лила за Светскиот Ромски Бал

Синоќа по 44-ти пат се одржа Светскиот Ромски Бал, во Скопје.

Присутни беа гости од цела Европа. Цеца, Теа Таировиќ, Џогани, Мухарем Сербезовски, Таркан, Џефрина беа само дел од звучните имиња кои во хотелот Александар Палас ги забавуваа присутните.

Најпознатата ТВ водителка кај нас Лила Филиповска го водеше целиот настан, а за оваа свечена пригода таа избра гламурозна тоалета со која дефинитивно беше најзабележлива на настанот.

View this post on Instagram

A post shared by Lila (@lilafilipovska)