Со овие хороскопски знаци не се карајте, секако вие ќе бидете криви

Овен

Тие не сфаќаат дека некој нешто не може да направи. А кога се со Близнаци ги чувствуваат како “трн во око”. Им претставуваат пречка и не можат лесно да стигнат до целта.

Бик

Биковите тешко можат да ги разберат Јарците.

Близнаци

Темпераментните и комуникативни Близнаци многу тешко пронаоѓаат заеднички јазик со Рибите.

Рак

Полн со љубов и нежности, чувствителниот Рак никогаш не може да се согласи со темпераментната Скорпија.

Лав

Лав и Лав се невозможна комбинација. Големата желба за внимание е тоа што ги разделува.

Девица

Ако една Девица сретне друга Девица, настанува хаос. Девиците не го поднесуваат тоа.

Вага

Ниту еден знак не ја сака искреноста и почитта како Вагата. Сосема спротивно на Овенот. Тоа е една од причините зошто овие знаци не се поднесуваат.

Скорпија

Водолиите ги излудуваат Скорпииите бидејќи премногу фантазираат.

Стрелец

Не поднесува досада и ред, па никако не може да се согласи со Рак или Девица.

Јарец

Превртливите Ваги никогаш не се добар избор за Јарец.

Водолија

Биковите кои секогаш амбициозно ги следат правилата и имаат организиран живот, многу им одат на нерви на Водолиите.

Риби

Креативната и чувствителна природа на Рибите не го трпи гласниот и еуфоричен Стрелец.