Според принципот на Далај Лама, главна цел ми е редовна столица: Весна де Винча гладува веќе 8 дена - повторно почна да го „чисти организмот“

Весна де Винча повторно почна да го „чисти организмот“ со радикална метода на гладување. Имено, таа тврди дека воопшто не јаде ништо и дека пие само сокови и чаеви.

Весна да Винча има 64 години, но нејзиниот изглед не го покажува тоа. Тврди дека за нејзината младост и виткост е важен гладот ​​до кој се придржува 30 години!

Весна Де Винча гладува 28 до 42 дена во годината, веќе 30 години: Тогаш го пијам само ова и затоа немам здравствени проблеми

Така сега, на крајот на јуни, таа повторно почна да гладува, и објави на својот Инстаграм профил:

„Бев на свадбата и пиев сок од кампари, но ништо не јадев иако имаше прекрасна храна. Пиев само вода со лимон", рече во видеото.

Иако се залага воопшто да не јаде за време на штрајкот со глад, Весна де Винча објасни зошто овој пат при чистењето изела и 10 цреши со семки и објасни:

- На прашањето на Далај Лама која е неговата цел во животот, тој одговори - главната цел ми е редовна столица. Според некои истражувања најдобро би било редовна столица да се случува во пет наутро. Тоа е малку тешко, но по будењето треба да имаш столица бидејќи тоа зборува се за телото. Продолжувам со вода и лимон, уште не сум почнала да ставам жалфија, но тоа ќе го правам од утре сабајле. Се чувствувам многу добро, но не само поради редовната столица, туку и интелектуално се чувствувам подобро. Енергијата ми скокна“, изјави Весна.

View this post on Instagram

A post shared by (@vesnadevinca)


Весна еднаш објасни што консумира кога е гладна:

„За време на глад консумирам:

Наутро кога ќе се разбудам веднаш земам зеолит кој е сува клизма.

Потоа пијам чај од жалфија (тоа е највредниот чај што постои) помешан со уште три чаеви: маточина, нане и кантарион. Тоа е исто така наречено чај Broys.

Потоа пијам вода со лимон, секогаш кога ќе почувствувам глад.

Пред спиење пијам чај од маточина и зеолит.

И во текот на денот земам половина чаша или чаша сок од Broys. Главната состојка е цвеклото, кое е прекрасно растение. Тоа е многу пријатен сок. Се пие бавно, правилно е да се меша со плунка.

Си готвам и супа од два кромида со многу пиперка, но и една со сок од домати и вода. Овие супи ги јадам првите 5 дена додека не се префрлам на режим на гладување. По пет дена, чувството на глад исчезнува.

По десет дена, телото почнува да се јаде само себе, т.е. сите тие израстоци, целулит, сите тие лоши работи, цисти и слично.

Третата фаза е обновување на кожата и органите. А четвртата фаза е разубавување и духовен развој и духовна сила“.

извор:stil.kurir