Стил на денот: Ана Ивановиќ во опуштено издание кое одговара на секоја фигура

Познатата тенисерка Ана Ивановиќ отсекогаш имала одличен стил. 

Нејзините аутфити често се во фокусот, а овој пат покажа дека може да изгледа префинето и привлечно дури и во лежерно издание.

На социјалната мрежа Инстаграм тенисерката сподели фотка на која таа е во тренерки. Одличен модел на модерни лежерни парчиња, кои одговараат на секоја фигура.

Топ парчиња во кои ќе се чувствувате удобно, а во истовреме и убаво.Фото: Инстаграм - Ана Ивановиќ