Стил на денот: Чизмите на Емина Јаховиќ, oдат со фармерки и хеланки, а со мини здолништа се голем хит

Емина Јаховиќ најдобро знае како да го комплетира наједноставниот аутфит и да го направи попривлечен

Пејачката и композиторка Емина Јаховиќ е една од најдобро облечените жени на нашите простори и може да се пофали со соодветен, привлечен и многу тренди стил во секоја пригода.

Шармантната кантавторка, која со години живее во Турција, очигледно ги следи вестите во светот на модата, но често има детали или цели комбинации кои се вистинска модна класика. Пред неколку вечери Емина покажа токму таков аутфит, кога позираше во црн миди фустан во својата дневна соба.

View this post on Instagram

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina)


Нејзиниот избор падна на високи чизми од кожа, шик модел со потпетици, кои се сигурен избор доколку сакате да го зачините вашиот стајлинг со одмерена сексипилност.

Познато е дека вистинските чевли можат да направат поубав и наједноставниот аутфит, а Емина тоа го постигна и со моделот на чизмите и со нивната ефективна боја.

Извор: glossy.espreso.co.rs