Стил на денот: Црнобело кратко фустанче по примерот на Андријана Јаневска

Пејачката, виолинистка и професор на ФМУ, Андријана Јаневска воодушеви со својата последна фотографија на Инстаграм. 

Имено таа изгледа одлично во црнобело свечено фустанче искомбинирано со црни хулахопки и црни чевли на висока потпетица.

Елегантно и сензуално.