Стил на денот: Дара Бубамара во елегантен костим кој треба да го има секоја дама

Познатата српска пејачка Дара Бубамара во прекрасен бел костим, кој треба да го имате. Бели класични панталони и бело сако - блејзер со поголем ремен на половината.

Костим кој треба да го има секоја жена, не мора да биде во бела боја, нека биде класичен црн костим или доколку сте љубител на бои нека биде во вашата омилена боја, но овие парчиња облека треба да ги има секоја дама.

Костимот може да го носите заедно, или пак да ги комбинирате парчињата посебно, Блејзерот би изгледал тренди со фармерки и салонка, но исто така би биле во топ комбинација доколку облечете и бајкерки, односно мартинки.

View this post on Instagram

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) onФото: Инстаграм