Стил на денот: Џенифер Лопез ви вели- Портокалов комбинизон и уживајте

Латино дивата Џенифер Лопез постојано е во центарот на вниманието и со години е меѓу првите кои имаат најдобар стил на облекување во светот. Не е новост дека пласира и диктира трендови па дури и во време на пандемија таа има модно решение.

Се работи за комбинизон панталони од проѕирен материјал кој се обоени во портокалово, имаат длабоко деколте и не се припени за телото.

Одлични се и за вечерни и за ексклузивни настани, а не губат од мода веќе неколку сезони. Лопез го комбинираше со сандали исто така во портокалова боја.

Фото: Инстаграм