Стил на денот: Како да комбинирате бела кошула на 20 начини

Фото: илустрација/screenshot Instagram

Една од најпознатите стилисти во светот, Трини Вудал, редовно инспирира и открива нови трикови во стајлингот на својот YouTube канал и Инстаграм, а сега ни го откри трикот како сите можеме да носиме обична бела кошула на неколку начини.

Сите веќе знаат дека основите на гардеробата, како што се добри фармерки, совршен црн фустан, квалитетен џемпер, капут и кожни додатоци се клучот за добар изглед, а тоа сега ни го докажува и познатата стилистка Трини Вудал.

Имено, Трини зема обична бела кошула и покажа дури 20 совршени начини како да ја носи. Заборавете на купувањето десет различни блузи, ќе видите дека тајната е само во добрите трикови.

Погледнете го нејзиното видео и пронајдете инспирација за неколку стајлинзи со бела кошула која веројатно веќе ја имате во вашиот плакар:

lex-grow: 0; height: 14px; margin-bottom: 6px; width: 100px;">
View this post on Instagram

A post shared by T R I N N Y (@trinnywoodall)


Сара-Џејн Данксансон, попозната како Трини Вудал, е родена на 8 февруари 1964 година. Таа е стилистка и жена која со нејзината најдобра пријателка Сузан Константин го создаде првото шоу во Англија на почетокот на 2000-тите кое се занимаваше со модни трансформации пред камерите.


View this post on Instagram

A post shared by SECHEHAYE PR (@petersechehayepr)