Стил на денот: Меган Маркл со модни идеи како да се облечете за секоја пригода

Елегантен, женствен и едноставен - така може да се опише секој стајлинг на моментално омилената славна личност на многумина ширум светот, Меган Маркл. 

Убавата актерка која е споруга на принцот Хари која носи второ негово дете, честопати беше во центарот на медиумскиот фокус, особено поради нејзиниот моден стил, кој не може да остане незабележан.

Одлучивме да ги разгледаме подетално нејзините комбинации и да составиме едноставен моден водич што ќе ви помогне да го градите или надополнувате вашиот стил според нејзиниот. Ако гледате реално, нејзините комбинации на облека може да се носат за секоја пригода - за работа, но и за вечерно излегување и за попладневен ручек. Уживајте!foto: purewow, H&M, Mango/ Zenskimagazin.rs