Стил на денот: Миа Борисављевиќ е модерна трудница во цветен фустан

Пејачката Миа Борисављевиќ го очекува своето второ дете и често споделува фотографии од нејзините модни изданија за време на бременоста.

Секогаш е модерна и во тренд, а овојпат избрала пролетен, цветен фустан кои е одличен за дневни и вечерни прошетки и супер се комбинира и со патики и со високи потпетици.