Стил на денот: Миа Костова во фустанот на сезоната

Водителката и инфлуенсерка Миа Костова е една од најактивните познати личности на социјалните мрежи. Од модните комбинациите кои ги носи на фотографиите што ги споделува на својот Инстаграм профил многу дами црпат инспирација.

Една таква комбинација, која многу често ќе ја гледаме по улиците, го вклучува како што и самата го нарече „фустанот на сезоната“. Искомбиниран со високи чизми и ситни и дискретни аксесоари, овој фустан ќе биде одличен избор за следната прошетка на сонце.