Стил на денот: Милена Антовска во шик урбана комбинација

Денес наша модна инспирација е водителката Милена Антовска.

Акцентот во оваа комбинација е ставен на макси џемперчето и ултра краткото колоритно здолниште а целиот стајлинг го заокружи со беж долг капут и бели чизми.

Оваа урбана комбинација е за чиста десетка.