Стил на денот: Милена Антовска во син кадифен фустан кој треба да го имате сезонава

Водителката Милена Антовска е дама која редовно споделува дел од своето секојдневие со јавноста. Таа е дел од екипата на утринската програма на Канал 5 телевизија, па скоро секој ден споделува фотографии од нејзините изгледи.

Овој пат наша модна инспирација е фотка на која таа носи сино кадифено мини фустанче кое ги истакна нејзините долги нозе.

Оваа парче е „must have“ за студените денови - модерно, елегантно, но и удобро.

Изглед за чиста десетка.
Фото: Инстаграм - Милена Антовска/Женски магазин - архива