Стил на денот: Милица Павловиќ во атрактивно одело (ФОТО)

Милица Павловиќ ги воодушеви граѓаните во Будва во својот необичен костум.

Пејачката Милица Павловиќ празнично ги дочека новогодишните празници, а во првите денови од 2023 година пееше во Будва.

Освен добрата забава, што е средното име на популарната пејачка, Милица го привлече вниманието и со облеката што ја избра.

Имено, таа се одлучи за крем костум со интересен крој. Долниот дел од оделото се состоеше од панталони со ѕвонче кои имаа исечоци на страните кои достигнуваа висина до колената.

Станува збор за ефективни панталони кои визуелно ги издолжуваат нозете, а во кои се гледа секоја можна неправилност и несовршеност, но Милица сигурно нема проблем со тоа.Сакото што го носи горе е веројатно едно од најдобрите што сме ги виделе во некое време.

Сакото со струк со прерамки беше во иста боја како и панталоните, значи кремаста, но со ситни светкави точки кои и даваа дополнителен шмек на елеганција.

Она што особено ни го привлече вниманието се исечоците на едната, а другата во пределот на стомакот, кои на целата комбинација и дадоа атрактивна нота.

Пејачката оваа облека ја искомбинира со црни сандали со прерамки.

Кога станува збор за накитот, пејачката за оваа прилика решила да ги истакне очите и нанесе дебел слој сина сенка која пак ја искомбинирала со нежно розов кармин.

Целиот стајлинг го заокружи со високо опавче кое уште еднаш помогна да ја издолжи нејзината целосна фигура.


FOTO: INSTAGRAM/PRINTSCREEN/SENORITAMILICA