Стил на денот: Оливија Палермо демонстрира како се носат водечките есенски трендови

Плетени комплети и долг капут, кожени парчиња облека, големото враќање на карираниот принт во крупни коцки и во боја - модни трендови без кои оваа есен е незамислива. А Оливија Палермо ги комбинираше на маестрален начин.

Никогаш не греши кога е модата во прашање, а овие изданија особено им се допаднаа на модните експерти:

фотографии: Profimedia