Стил на денот: Сара Џесика Паркер во лежерна комбинација

Позната по безвременската улога на нашата омилена Кери Бредшо од „Сексот и градот“ и нејзините револуционерни модни комбинации, таа е жена за пример. И во својот приватен живот, како Сара Џесика Паркер, актерката има одличен стил за кој секогаш добива позитивни коментари.

Овојпат ја имаме во една улична лежерна комбинација во сива нијанса.