Стил на денот: Сека Алексиќ во црна комбинација, лесна за копирање, а за секоја пригода

Сека драстично го промени стилот во однос на почетокот на кариерата и стана дел од листата на најдобро облечени дами во Србија

Музичката ѕвезда често е инспирација за многу дами, а изминативе неколку месеци го промени имиџот, па нејзиниот нов изглед наидува само на пофалби.

Така овој пат не воодушеви со својата модерна комбинација во црна боја, составена од кожени панталони, ролка, јакна и мартинки.