Стил на денот: Северина демонстрира како се носи пепито капут

Комбинацијата која ја носи Северина на нејзината последна објава на Инстаграм е повеќе од одлична. 

Црн фустан, трендсетерски чизми на платформа, црн ранец и оверсајз пепито капут - кој на целиот изглед му дава софистицирана нота.

Пејачката секогаш е стокмена од глава до пети, па така и овој пат воодушеви со аутфитот. 

View this post on Instagram

A post shared by Severina (@severina)Фото: Инстаграм