Стил на денот: Слобода Миќаловиќ со модна комбинација која ја подмлади 10 години

Слобода Миќаловиќ отсекогаш привлекувала големо внимание во јавноста, како поради модните комбинации, така и поради природниот изглед, кој се истакнува во морето трендови кои вклучуваат естетски корекции.

Познатата актерка често може да се види во поскромни комбинации, а овој пат донесе таква каква што секоја жена треба да го има во својот гардеробер.

View this post on Instagram

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba)


Имено, Слобода блесна во голема бела кошула која долго време е во центарот на вниманието – класика која никогаш не излегува од мода.

View this post on Instagram

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba)


Актерката ја подигна косата во познатата фризура „неуредна пунџа“, која е многу популарна и важи за едноставна и лежерна. Со тоа направи да изгледа барем 10 години помладо.

View this post on Instagram

A post shared by Sloboda Micalovic (@sloboda_micalovic_boba)Изв