Стил на денот: Тијана Дапчевиќ во моќен впечатлив костум

Тијана е препознатлива по нејзината пикси фризура, која ја носи во платинесто руса боја. Препознатлива е и по стилот на облекување кој е уникатен и специфичен и најчесто се состои од црни парчиња облека, мартинки, патики, одела и фармерки. 

Овој пат пејачката носи впечатлив костум во бела основа и тегет точки, искомбиниран со салонки во светло сина боја.

View this post on Instagram

A post shared by  (@tijana.dapcevic)