Стил на денот: Во овој блејзер оваа пролет ќе им „паднете во очи“ на сите

Зошто го избравме портокаловиот блејзер за денешниот изглед? Па, јакните и блејзерите воопшто даваат одредена „сериозност“ на вашата комбинација на облека и прават да изгледате поелегантно.

И, ако сакате да ја искачите вашата модна игра на ново ниво и да се издвоите од толпата, портокалов блејзер може да биде токму она што ви треба. Без разлика дали тоа е вашата секојдневна облека за викенд или свечен деловен изглед на работа, портокаловата јакна ќе додаде боја и забава на вашиот пролетен и летен изглед.


Оваа енергична нијанса оди добро со сите тонови на кожата, а како што можете да видите на фотографиите што ги избравме за вас, постојат многу начини да носите портокалов блејзер и јакна. Може да го носите како дел од костум во портокалов изглед од глава до пети, или може да го комбинирате со некои неутрални нијанси.


За денешниот изглед, одбравме стилска пролетна облека што ви докажува дека портокаловата боја е навистина новата црна. 

Инспирирајте се од галеријата: