Стил на денот: Водителката Милена Антовска во фустан за одличен 5

Сезоната на фустани може да се прогласи за отворена, а една од првите кои се пофалија со интересен модел, кој е идеален за оваа пролет е водителката Милена Антовска.

Во сини нијанси и со цветен дезен, мини фустанот со карнери, кој водителката го покажа на својот Инстаграм профил, може да ви послужи како инспирација. Таа го искомбинира со црни високи потпетици, кои одлично се вклопуваат во целата приказна.

View this post on Instagram

A post shared by MILENA ANTOVSKA STANKOVSKA (@milena_antovska)