Стил на месецот: Најудобните хеланки- моден тренд во ноември

За сите стилски аутфити

Оваа сезона линиите на спортска облека и големите брендови креираа хеланки кои трендсетерките ги носат со стил. 

Тие се тука веќе неколку сезони наназад, но оваа есен се особено во тренд оние со детал на трака на стапалата.


Овие хеланки се идеалното модно парче кое може да се комбинира во безброј прилики.

Иницијално создадени за тренинг, ова удобно парче одамна ги надминаа границите на теретаната и станаа моден хит на уличниот стил. 

View this post on Instagram

A post shared by (@astyleedit)


Доколку ве интересира како да ги комбинирате за дневни и ноќни пригоди, погледнете ги аутфитите на светските трендсетерки.

Извор: elle.rs