Стил на неделата: Култни ретро патики и јакни кои не познаваат старосни граници

Познатата инфлуенсерка ги демантираше сите педесет годишни жени дека „New Balance“ патиките и бомбер јакните се резервирани само за млади

Кармен Гимено од ден на ден има сè повеќе следбеници на социјалните мрежи, што не е нималку чудно бидејќи со своите модни комбинации повторно и повторно докажува дека го удовела својот стил до совршенство.

Шпанката со прекрасни сиви прамени е позната по своите одлични модни решенија, создавајќи генијални модни комбинации дури и во преодната сезона.

Инфлуенсерката прави вистински модни чуда со помош на прифатливи брендови, како „H&M“, „Mango“ или „Zara“. Она што дефинитивно не недостасува во нејзиниот гардеробер се патиките, а оваа креативна жена има завидна колекција, од тренди гломазни модели до класици на „Адидас“ и „Најк“.

View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)


Кармен повторно воодушеви со својот избор на патики, за кои доби голем број позитивни коментари. Лежерниот стајлинг кој одговара на секоја возраст го комплетираше со легендарните патики на „New Balance“.

Шпанската модна сензација од Билбао е мајстор кога се во прашање трендовските комбинации кои вклучуваат патики, а од неодамна не се откажа од култниот модел на „Адидас Самба“. Станува збор за ретро модел со препознатлив стил кој трендсетерки како Хејли Бибер, Каја Гербер, Кендал Џенер го обожаваат.

View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)


Уште едно парче кое Кармен го „дели“ со главните трендсетерки е популарната бомбер јакна. Овој изглед на оваа креативна модна дама потврдува дека се работи за безвременски модел, идеален за секоја возраст.


Изгледа одлично со тексас, миди здолништа или фустани, но и со тренди панталони со удобни кроеви кои имаат пошироки ногавици.

View this post on Instagram

A post shared by Carmen Gimeno (@carmen_gimeno)


Извор: elle.rs