СВЕТОТ ОСТАНА БЕЗ МИНИ МИ: Тој беше легенда на филмовите „Austin Powers“

Актерот Верн Тројер , попознат како Мини Ми во филмот "Ostin Pauers", починал на 50 години.


Во соопштение објавено на неговиот Инстаграм профил во саботата се наведува дека Тројер минатата недела е примен во болница со алкохиолизирана и лоша состојба, и дека веќе страдал од депресија и алкохолизам.

FOTO: DANIEL DEME / EPA;


„Со голема тага и исклучително тешки срца ве информираме дека Верн денес почина“, пишѕва во соопштението кое го пренеусва Дејли меил.

Смртта на Тројер следеше годинa дена откако се одлучил на рехабилитација како би се оправил од прекумерното конзумирање на алкохол, пишува TMZ.


Toj отворено и јавно зборуваше за проблемот кој го има со алкохолот.