Во седмата деценија изгледа како божица: Докажа дека годините не ѝ значат ништо (ФОТО)

Иако сега е во седмата деценија, изгледа како девојка

Многу холивудски актерки во подоцнежните години се грижат за својот физички изглед, една од нив е Деми Мур, поранешната сопруга на Брус Вилис.

Нејзиниот изглед, иако веќе има 60 години, никого не остава рамнодушен!

Таа е родена како Деми Џин Гејнс на 11 ноември 1962 година во Розвел, Ново Мексико од мајката Вирџинија и таткото Чарлс Хармон. Нејзиниот татко ја оставил нејзината мајка кога таа била бремена во третиот месец, поради што Деми го зема презимето на нејзиниот очув, Дени Гејнс.

Кога Деми имала само 12 години, нејзината мајка за прв пат се обидела да се самоубие, а за овој настан славната актерка напишала во своите мемоари „Inside out“.

- Се сеќавам со моите прсти, малите прсти на детето, ги ископав апчињата што мајка ми се обиде да ги голтне - пишува таа во своите мемоари, кои им ги посвети на ќерките и мајката.Кога наполнила 16 години, решила да го напушти домот, надевајќи се дека ќе создаде подобра иднина за себе. Таа станала пин-ап девојка за да заработи пари и го напуштила училиштето за да врзе крај со крај.

Таа ја доби првата шанса да игра во сапуницата „Општа болница“, која ја изненади, а која подоцна стана најгледана серија во текот на денот. Ја играше младата новинарка Џеки Темплтон и улогата ѝ донесе голем успех.


Во 90-тите немаше попознат пар од Деми Мур и Брус Вилис. Тие се венчаа во 1987 година и за време на бракот добија три ќерки - Румер, Скаут и Талула. Иако сите веруваа дека нивниот брак е хармоничен, парот се разведе во 2000 година.

Сепак, Деми и Брус останаа одлични пријатели по разводот. На Брус неодамна му беше дијагностицирана афазија, поради што мораше да се повлече од актерството. Тој сега поминува време со сегашната сопруга Ема Хеминг Вилис и Деми Мур и децата.