3 хороскопски знаци ќе имаат луда среќа во јуни: Кој ќе ја запознае својата сродна душа, а кој ќе се збогати?

Меркур ќе го заврши својот ретрограден циклус на 3-ти јуни, завршувајќи го временскиот период за кој астролошки е познато дека носи конфузија и погрешна комуникација.

Со тој транзит ќе започне подобра комуникација меѓу луѓето што особено ќе влијае на одредени знаци од Зодијакот.

Заедно со неколку други транзити, оваа космичка промена ќе донесе дополнителна позитивна енергија за Бикот, Ракот и Близнаците – три хороскопски знаци кои ќе имаат особено среќен јуни.

Сите идеи за кои сте размислувале полека ќе почнат да се развиваат, а вие ќе бидете овластени да ги споделите вашите мисли, чувства и инспирација со другите.

Овој ефект може да биде особено моќен за Близнаците, што не е изненадувачки со оглед на тоа што Меркур е планетарен владетел на Близнаците и Бикот.

Во продолжение прочитајте зошто Бикот, Ракот и Близнаците се хороскопските знаци најпредодредени за среќен јуни.

Бик

Кога Меркур ќе излезе од ретроградна, како што е наведено погоре, тоа му дава на вашиот знак силно чувство на јасност, така што луѓето ќе бидат заинтересирани да разговараат за теми кои се важни за вас.

За сето ова време, до 22 јуни, во вашиот знак е и Венера (вашиот планетарен владетел), што ви дава дополнителна искра на радост и леснотија. Посебно важен ден за вас ќе биде 11 јуни. Запомнете го добро.

Подоцна во месецот доаѓа до израз вашата креативност и позитивна инспирација за започнување бизнис.

Важни датуми за вас се 19 и 21 јуни, кога Венера ќе ви помогне да ги остварите речиси сите ваши планови. Сепак, не размислувајте само за работа, ова е идеално време за патување, каде што би можеле да запознаете сродна душа или да уживате во гастрономски специјалитети кои досега не сте имале шанса да ги пробате.

Рак

Меѓу трите хороскопски знаци предодредени да доживеат среќни транзити во јуни е и Ракот. 21-ви јуни е почеток на сезоната на Рак и тоа е ден во кој можете да очекувате да се чувствувате одлично. Затоа, ова е денот кога треба да планирате активности кои се навистина важни за вас.

Кога Новата Месечина ќе пристигне во Рак на 28 јуни, може да се чувствувате инспирирани да започнете ново поглавје во вашиот живот. Ова е вистинско време да размислите што сакате да промените во вашиот живот или како сакате да растете, како и да донесете одлуки кои ќе ве направат посреќни во иднина.

Еден добар потег може многу брзо да ве направи многу, многу богат.

Близнаци

Меркур, вашиот планетарен владетел, прави потези во текот на месецот што ги зголемува вашите шанси за среќа и успех. По директното стационирање на 3 јуни, тоа ќе ви даде енергија и надеж да продолжите напред. На 10 јуни би можеле да откриете ново решение за проблем кој ве мачи.

Тоа зголемување на интелектуалната енергија и фокусот ќе се зголеми дури на 13 јуни, кога Меркур ќе влезе во вашиот знак. Во овој период може да имате интересни разговори, па послушајте ја вашата интуиција.

Подоцна во месецот, од 20 јуни, би можеле да се чувствувате енергично и оптимистично. Кога Венера ќе влезе во вашиот знак на 22 јуни, можете да очекувате да добиете малку дополнителен сјај, кој добро ќе ве подготви за успехот што ви се насмевнува на крајот на месецот.


извор: glossy.rs