4 знаци ги очекуваат големи промени: Полната месечина во Стрелец започнува на 23 мај и овие хороскопски знаци се на удар

Пред нас е полната месечина во Стрелец, која според астролошката интерпретација ќе се одрази во 4 знаци на хороскопот

Оваа полна месечина се усогласува со клучните планети како Јупитер и Венера, што носи голема среќа и можности за преоценување на она што е навистина важно во нашите животи.

Иако оваа полна месечина е особено среќна за некои хороскопски знаци, овие знаци ќе бидат најмногу погодени:

Бик

Оваа полна месечина во Стрелец е промена за вас, особено со неколку планети во вашиот знак. Ова е вашата златна можност да манифестирате нешто големо, особено со поддршка од другите.

Јупитер во Бик го завршува своето едногодишно патување, а ова усогласување на полна месечина со Венера и Јупитер е време да ги зацврстите соништата што ги негувавте, велат астролошките предвидувања.

Ако барате подлабоко значење, оваа полна месечина ве поканува да се ослободите од застарените желби и да направите простор за нови манифестации.

За да успеете, признајте ги минатите илузии и посветете се да ги гледате работите појасно како се движат напред.

Близнаци

Оваа полна месечина во Стрелец открива важни вистини за вашиот романтичен живот и врски. Знаците ќе бидат јасни, а на вас е да не ги игнорирате, дури и ако тешко се слушаат.

Циклусите на полна месечина се поврзани со емоционално ослободување, а овој нуди можност да се усвои нова филозофија за љубовта.

Прифатете партнерство каде вие ​​и вашиот партнер растете и инспирирате промени еден во друг, наместо да бидете критични.

Ова е вашиот момент да се усогласите со вашата вистинска љубов или да изберете пат кој е повеќе во согласност со желбите на вашето срце. Ако сте слободни, може да најдете нови начини да се изразите и да привлечете партнер кој навистина ве цени.

Водолија

Полната месечина на Водолија во Стрелец носи емотивни сознанија за вашата социјална сфера и пријателства. Овој лунарен настан ќе ве зближи со драги пријатели и ќе ви овозможи да бидете ранливи.

Може повторно да се поврзете со луѓе што не сте ги виделе со години или да дознаете повеќе за долгогодишните пријатели.

Ќе го цените тоа што можете да објавите стари верзии од себе и сепак да најдете усогласување со луѓето што ви се најблиски. За некои, ова може да биде време да се ослободите од минатите врски кои повеќе не ви служат.

Запомнете, пријателските испади не мора да бидат драматични - понекогаш тоа е само потврда за растот. Прифатете ги научените лекции и продолжете да растете.

Риби

Полната Месечина во Стрелец носи големи емотивни откритија за патувањето на вашата душа и каде сакате да заблескате. Со Сатурн во игра, подготвени сте да најдете значење надвор од вашата работа.

Оваа полна месечина е вашата шанса да истражите нови креативни можности и да откриете кои сте вие ​​надвор од вашите обврски. Започнете со прифаќање на емоционалните вистини за она што најмногу ви се восхитувате кај себе и размислете дали се ставате себеси во позиција да блеснете.

Полната месечина во Стрелец ќе го потсети овој хороскопски знак да ги реализира вашите идеи и да побара повратна информација. Не плашете се да излезете во центарот на вниманието.


Извор: glossy.rs