6 парчиња кои мора да ги имаат во плакар жените со облини: Модни додатоци кои ја истакнуваат природната убавина

Облините можат да претставуваат предизвици кога купувате облека, но во исто време, некои парчиња изгледаат подобро кога имате доволно за пополна фигура.

Стилистите се согласуваат дека е крајно време да ја прифатите вашата фигура со избирање на најдобрите парчиња облека. За да биде појасно, не постојат конкретни парчиња кои се забранети за жените со облини. Сепак, следните ставки дефинитивно ќе ја истакнат таа прекрасна форма на песочен часовник. Користете ја модата за да се чувствувате добро!

1. Здолниште во А линија

Здолништата во А-линија изгледаат одлично на речиси секого, но особено се соодветни на облините. А на Кејт Мидлтон особено им се допаѓаат.


„Ова здолниште нежно се разгорува од половината и се пробива преку колковите и бутовите“, објаснува експертот за самодоверба Сузи Таф. „Може да создаде избалансирана силуета“.


Па, како да го стилизирате здолништето што треба да го имаат сите жени? Таф советува да го комбинирате со напикана блуза и ремен за визуелна рамнотежа.

Можете исто така да се одлучите за здолништа во смели бои и да ги комбинирате со чевли кои имаат мала висина - на пример, мокасини на платформа или чизми со блок на потпетици. Здолништата со А-линија имаат различни должини - од средината на бутот до веднаш под коленото - па можеби ќе сакате да експериментирате со различни опции додека не го пронајдете она што му одговара на вашето тело.

2. Камен со ремен

„Зимските капути имаат тенденција да бидат големи, гломазни и правоаголни - спротивно од она што треба да го носи жената со облини“, вели Елизабет Косич, овластен консултант за половина.


Косиќ предлага да барате стилски волнени капути што одат со ремен или зимски капути со пердуви или јакни со модерен изглед кои се со ремен со тока за да го затегнете струкот.

3. Каиши и ремени

Зборувајќи за каишите, Косиќ напоменува дека овој додаток е задолжителен во секој плакар на жена со облини бидејќи го истакнува обликот на песочен часовник со дефинирање на струкот. Таа предлага инвестирање во неколку ремени во смели бои, ширини, материјали или дезени. На пример, таа вели дека впечатливиот ремен од корсет од велур може да додаде моментален вкус на едноставен тесен плетен фустан.4. Скроен фустан со лелеаво здолниште

Има добра причина зошто овој скроен фустан никогаш не излегува од мода: тој е исклучително ласкав. „Прекрасно ја стега половината, а потоа се разгорува, создавајќи грациозна и пропорционална силуета и елегантен изглед“, објаснува Кетрин Роџерс.Таа препорачува да барате фустани со добро дефиниран струк за да ги нагласите вашите облини. „Дополнете со ланче што ќе го привлече погледот нагоре“, додава таа.

5. Фармерки со висок струк

Без разлика дали преферирате скроени, звонарки или тесни фармерки, експертите препорачуваат да изберете стилови со висок струк.


Фармерките со висок струк се најдобар пријател на жената со облини бидејќи создаваат избалансирана силуета.


Како што истакнува Таф, тие исто така нудат малку поголема поддршка околу средината, наместо да ве пресечат точно на колковите како фармерките со низок струк.

Спојте ги фармерките со висок струк со напикана блуза или џемпер. И секако, не заборавајте да додадете и ремен, кој ќе го привлече вниманието на вашата половина.

6. Фустан со преклоп

Искрено, никој не може да погреши со фустан на преклоп, без разлика на типот на телото. Но, стилистите се согласуваат дека овие фустани изгледаат особено зачудувачки на облините.


V-изрезот го издолжува вратот и ја подобрува бистата, додека прилагодливиот струк обезбедува совршено вклопување.


Роџерс препорачува да се одлучите за еднобојни бои или посуптилни принтови и да додадете широк појас на половината доколку фустанот не доаѓа со таков за дополнително да го нагласите вашиот струк. Изберете лесни и прозрачни ткаенини за удобност. Таф, исто така, предлага додавање на висечки обетки што ќе го привлечат погледот надолу.ФОТО: Пинтрест

Извор: сенса.рс