Часовник на неделата: Tissot Tradition дава израз на рафинирана класа и стил

Часовникот Tissot Tradition е женски модел, кој добро се вклопува во кежуал секојдневна модна комбинација, на вашата рака дава израз на рафинирана класа и стил

Самиот часовник има тркалезно куќиште од не’рѓосувачки челик, тежи 39 грама. Куќиштето на часовникот е со димензии 33×33×7,3 милиметри.

Механизмот е кварцен, додека стаклото на часовникот е сафирно, додека материјалот на ремчето е изработено од кожа.

Часовникот е погоден и како моден додаток за на плажа бидејќи е водоотпорен.

Tissot има многу богата традиција во швајцарската индустрија за часовници. Од 1853 година, Tissot е еден од најголемите иноватори во производството на часовници. Секој Tissot часовник зрачи со моќта на иновативност, прецизност и издржливост. 

*кликнете на фотографијата за повеќе информации

Часовникот може да го најдете во продавниците на Божиновски или онлајн на нивната веб - страница.

*ПР објава