Дневен хороскоп за петок: Еден знак ќе бара нова работа, друг да внимава на имунитетотЛав
Пред вас е ден во кој ќе мора сериозно да ја сфатите вашата работа затоа што ќе имате голема борба со обврските. Имате впечаток дека не можете да решите некои проблеми што ве следат долго време со партнерот. Можни се главоболки.

Девица
Ве чека релаксиран ден на работа. Пред вас е фаза во која ќе имате можност малку да се одморите. Подготвени сте да се посветите на личноста за која се грижите да го освоите нејзиното срце. Немате здравствени проблеми.

Вага
Вие барате работа што ќе ви донесе подобра заработка од сегашната. Чувствувате дека дојде време за промени. Дури и ако сте имале лоши искуства во минатото, тоа не значи дека нема да започнете да барате нова љубов. МОжни се проблеми со вишок тежина.

Шкорпија
Деловниот пат помина добро и вие сте задоволни од околностите што ги имате на ова поле. Личноста со која сте во врска покажува дека е многу љубоморна, а тоа ве мачи и полека се оддалечувате од неа. Можни се проблеми со кожата.


Претходна страна  Следна страна