Дневен хороскоп за петок: Флерт и почеток на љубовна врска за шест знаци

ОВЕН

Имате опуштена врска со колегите и сте задоволни од вашата деловна состојба. Подготвени сте да се посветите на новите познаници. Денес сте активни во областа на љубовта и флертувањето. Можни се мали проблеми со црниот дроб.

БИК

Може да се надевате на промени во областа на работата. Имате пад на самодовербата и ви се чини дека нема да можете да ја победите и да се ослободите пред личноста што ви се допаѓа. Немате проблеми во областа на здравството.

БЛИЗНАЦИ

Добро ви оди  кога станува збор за работа и задоволни сте од вашата врска со колегите. Ќе му покажете на вашиот сакан дека сте подготвени да бидете искрени, опуштени и посветени на вашата врска. Преодна слабост.

РАК

Од вас не се очекува наскоро да смените работно место, иако можеби се надевавте на тоа. Има некои одложувања за вас. Ве чека тивок ден. Добро знаете во што се впуштате со некој близок . Зголемете го внесот на витамини.

ЛАВ

Денес ве чека прилично опуштена ситуација на работа. Нема да имате големи проблеми. Можно е да запознаете интересен познаник. Подготвени сте да започнете нова љубовна врска. Одлична состојба во ова поле.

ДЕВИЦА

Ќе имате можност да ги подобрите финансиите. Ви се допаѓа ситуацијата што ја имате на деловното поле. Ве чека можност за ново запознавање и флертување, што би можело да биде многу пријатно за вас. Можни се мали проблеми со грлото.


Следна страна