Дневен хороскоп за петок: Неколку знаци во одлично здравје

Вага

Многу е важно да се бидете трпеливи кога станува збор за вашето деловно поле и да бидете подготвени да направите компромиси.

Може да очекувате ново запознавање со личност која ќе биде директна кон вас и ќе ги сподели чувствата со вас.

Можни се проблеми со 'рбетниот столб.

Шкорпија

Денес ќе имате чувство дека ништо не ви оди. Не форсирајте нови работни места.

Повеќе ви недостига слободата и можно е да сакате да ставите крај на некоја љубовната врска што ја имате.

Можни се дигестивни проблеми.

Стрелец

Имате добар ден пред вас во кој ќе можете да ги реализирате своите деловни планови без никакви компликации.

Имате сè повеќе проблеми во комуникацијата со партнерот, па започнувате да размислувате за раскинување.

Можни се проблеми со алергија.

Јарец

Промените во финансискиот план секогаш ви се тешки, денес не едобар ден за трошење пари.

Поради големиот стрес под кој се наоѓате, можете да бидете склони кон кавги со партнерот.

Вие сте во одлично здравје.

Водолија

Не е лесно да ги решите проблемите што ве оптоварија толку многу, бидејќи немате со кого да ги споделите.

Се повлекувате во себе и не ги забележувате сите можности за нови познаници што ви се појавуваат.

Нагласена е тенденцијата за зголемување на телесната тежина.

Риби

Чувствувате дека е време да се променат многу работи во деловната област. Подготвени сте да покажете иницијатива.

Едно лице ќе покаже интерес за вас, иако не сте сигурни во вашите чувства кон него.

Немате здравствени проблеми.

Овие хороскопски знаци треба секој да ги има во својот живот


Претходна страна