Дневен хороскоп за среда: Еден знак ќе има шанса за екстра заработка

Лав

Бројни обврски се пред вас и ќе ви биде потребно многу време и трпение за да ги завршите до крај. Ве очекува контакт со личност која ви се допаѓа и за која се грижите. Пред вас е интересен ден.

Девица

Денешниот ден е поволен за промени на деловен план. Може да очекувате интересни настани. Како да не можете да заборавите една личност од минатото. Што и да ви се случува со мислите се уште се навраќате.

Вага

Од вас се очекува да покажете дека сте подготвени максимално да се посветите на својата работа. Потребно е на саканата личност да и пружите повеќе нежности за вашата врска да може да трае на подолга стаза.

Шкорпија 

Немојте да бидете претерано арогантни во својот пристап кон колегите, бидејќи подоцна тоа ќе ви се одбие од глава. Време е да направите конкретен чекор кон личноста со која некое време имате прилично недефиниран однос.


Претходна страна  Следна страна