Добро погледнете го повратничкото издание на Кејт Мидлтон: Секој детаљ е таму со причина и носи ТАЈНАТА ПОРАКА на принцезата до светот

Сопругата на принцот Вилијам конечно се појави по шест и пол месеци, на церемонијата Trooping the Colour во Лондон, а нејзината напорна повеќемесечна борба не е видлива на неа.

Како што соопшти завчера во емотивно писмо до јавноста, сопругата на принцот Вилијам одлучила да присуствува на Trooping the Colour, традиционалната и официјална прослава на роденденот на кралот Чарлс III.

Кејт на парадата пристигна со автомобил во придружба на нејзиниот сопруг принцот Вилијам и нивните деца принцот Џорџ, принцезата Шарлот и принцот Луис, а потоа семејството се префрли во кочија, која патуваше низ улиците на Лондон и пристигнала во Бакингемската палата.

Принцезата од Велс изгледаше како вообичаено занесно и ги негираше гласините дека е во посериозна состојба отколку што признава палатата Кенсингтон, бидејќи хемотерапијата и борбата со сериозна болест немаат многу влијание врз нејзиниот изглед. Кејт како и секогаш беше стилски облечена, а за оваа прилика се врати на модните основи.

Откако стана сопруга на принцот Вилијам, за принцезата од Велс се зборува дека е вљубеник во стилот на дизајнерката Џени Пекам и дека ѝ е омилена дизајнерка, но во последно време не ги носи толку често нејзините креации.

Сега, сепак, таа одлучи да го облече фустанот кој и обезбеди место на листите на најдобро облечени жени на планетата пред повеќе од 13 години, кога се приклучи на кралското семејство. Нејзиниот избор беше бел фустан од Џени Пакам, кој има црн раб на затворената јака, долги ракави и ефективна црно-бела машна под вратот.

Ова не е единственото модно враќање на Кејт Мидлтон на нејзиното враќање во јавноста по долга пауза - таа повторно донесе фасцинатор- шешир со потписот на брендот Philip Treacy, чии модели отсекогаш ги носела на најважните прилики во минатото, а таа се одлучи за асиметричен и заоблен модел кој ја истакнува убавината на нејзиното лице.

Сопругата на принцот Вилијам додаде бисерни обетки со 18-каратно злато од куќата за накит Касандра Гоад, кои претходно ги носела во неколку наврати, како и брош со кој оддаде почит на ирската гарда, од која принцезата од Велс е полковник.

Тука се и доверливите бели салонки Џими Чу, кожени чевли со тенки и високи потпетици, кои принцезата ги носела во многу прилики.

Сè е познато, во стилот на нејзиниот потпис и толку кралско што пораката на Кејт е јасна - таа се враќа и се ќе биде како порано!

Извор: Глоси рс