,

(Фото галерија) Модата на Канскиот филмски феситвал низ фотографии

71-вото издание на Канскиот филмски фестивал се отвори со раскошна церемонија во Кан, Франција.

Славите ѕвезди ги прошетаа своите специјални креации за овој голем ден и блеснаа во полн сјај.

Еве како изгледаше гламурозниот црвен тепих вчеравечер.